Szeretettel üdvözöljük a miskolci MNÁMK Bosch Német Általános Iskola honlapján!

Örülünk, hogy iskolánk felkeltette az érdeklődését! Intézményünk oktatási-nevelési koncepcióját úgy alakítottuk ki, hogy megfeleljen a Robert Bosch és az SEG Automotive vállalatoknál dolgozók általános iskolás korú gyermekeinek.

Az oktatás a baden-württembergi tanterv szerint, német standardnak megfelelően zajlik. Ezáltal diákjaink zökkenőmentesen folytathatják iskolai képzésüket Németországba történő visszatérésükkor.

Az oktatási program támogatja minden egyes gyermek egyéni és átfogó fejlesztését, és elősegíti a német és magyar gyermekek találkozását. Különösen nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvi képzésre, a szakszerű és módszeres kompetenciafejlesztésre és arra, hogy diákjaink felelősségteljes és önálló tanulókká váljanak.

Német és magyar tanítóink pedagógiai eljárásainak középpontjában a gyerekek érdeklődése és igényei állnak. Nagyon fontos, hogy diákjaink sikeresek legyenek, de úgy, hogy közben szeressenek iskolába járni, és a tanulás örömet okozzon nekik.

Gabriella Scherer és Dörte Christensen

főigazgató