Miben hiszünk
  • Fontos az óvodából iskolába történő átmenet megkönnyítése, ezért együtt dolgozunk leendő kisdiákjaink óvónőivel, német nyelvű óvodai csoportot biztosítunk a kicsiknek és nagycsoportosaink német nyelvű iskolaelőkészítőn vesznek részt.
  • Fontos, hogy a gyerekek első osztályos élményeit, esetleg kudarcait, a szülő és a pedagógus megértéssel fogadja.
  • Fontos, hogy kisdiákjaink biztonságban érezzék magukat, hogy fokozatosan kapják meg azokat az alapokat, amire az életük során biztonsággal építkezhetnek. Ha az első 4 év szeretetben, odafigyelés mellett telik el, az a gyerekeknek hosszú távon felbecsülhetetlenül értékes lelki és szellemi tőkét ad.
  • Azért dolgozunk, hogy az iskola a tudás és sikerélmény forrása legyen, olyan hely, ahová szívesen jön a gyermek.
  • Legfontosabb közös értékünknek a tudást, az odafigyelő szeretetet és az együttműködést tartjuk.
  • Olyan értékmegőrző, értékteremtő iskolai közeget szeretnénk biztosítani, melyben minden gyermek ösztönzést és irányítást kap személyiségfejlődésének, képességének, érdeklődésének leginkább megfelelően.
  • Tudjuk, hogy a siker közös eredmény, amiért együtt (gyermek, szülő, pedagógus) kell munkálkodnunk.
  • A rendszeres szakmai innovációk a hagyományos és az új pedagógiai módszerek sikeres ötvözését szolgálják.