Kedves Szülők,

2012 szeptemberétől a Katowice úti Sportóvoda fogadja a Bosch és a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. által támogatott német nyelvi óvodai csoportjainkat.

A csoportok fogadják a Miskolcon kiküldetésben tartózkodó, külföldi munkatársaink gyermekeit, és németországi kiküldetés előtt álló, magyar munkatársaink gyermekeit, azzal a céllal, hogy támogassa a külföldi gyerekek nyelvi integrációját, illetve felkészítse a magyar gyerekeket a németországi kiküldetésre.

Ezen kívül, a lehetséges létszám keretein belül, fogadjuk külsős gyermekek jelentkezését is, akik közel anyanyelvi szinten beszélnek németül.

A magyar gyerekek esetében feltétel a 3 év óvodai tartózkodás, hogy megfelelő nyelvi felkészítésüket biztosíthassuk.

Az óvodai csoport célja az is, hogy utánpótlást biztosítson a Német Iskolának, amely szintén 2012 szeptemberétől működik Miskolcon.

Az óvodai csoporttal két, németül beszélő óvónő foglalkozik, akik meghatározott német nyelvi program szerint gondoskodnak a gyerekek nyelvi felkészítéséről, illetve a nagycsoportosok német iskolaelőkészítő foglalkozáson vesznek részt.

Óvónőink:

4-es csoport: Zsuzsa néni, Ildikó Néni